12.12.05. Daugavpils skolēni debatē par uzņēmējdarbības attīstību Daugavpilī un kā tas ietekmē pilsētas izaugsmi

05.04.2014 14:54
Daugavpils Valsts ģimnāzijā regulāri notiek pilsētas un reģiona mēroga debates. Pagājušajā nedēļā 10 pilsētas skolu komandas sacentās un debatēja par pilsētai aktuālu tēmu „Uzņēmējdarbības attīstība sekmē pilsētas izaugsmi”.

Debates organizēja un koordinēja Daugavpils Valsts ģimnāzijas pasniedzēja O.Deiča.
Debatētāju zināšanas ekonomikā, oriģinālās idejas un komandu sniegumu vērtēja ģimnāzijas direktore Gunta Mālniece un citu pilsētas skolu pārstāvji.

Vērtētāju vidū bija arī Daugavpils Uzņēmēju un Direktoru padomes priekšsēdētājs Pjotrs Savostjanovs un Daugavpils domes Attīstības departamenta ārējo ekonomisko sakaru speciāliste Ilga Guļajeva, kas arī uzstājās ar uzrunām un deva impulsu debatētājiem.

Uz jautājumu: ”Kas no Jums uzskata Daugavpili par perspektīvu vietu savai turpmākai darbībai šeit un pēc skolas absolvēšanas vēlas palikt, mācīties un strādāt pilsētā, un veidot savu biznesu?” pozitīvi atbildēja 4 no 50 jauniešiem.
Protams, tas vairs nav jaunums, līdzīga situācija ir visā valstī kopumā, tomēr šāda attieksme ir arī informācijas trūkuma dēļ. Pilsētas jaunieši nezina par Daugavpils uzņēmumiem, kas ļoti strauji mainās un attīstās un, ka tiem ir nepieciešami jauni, aktīvi un zinoši speciālisti.

Pilsētas jauniešiem ir jāapzinās Daugavpils priekšrocības, jāzina, ka pilsēta attīstās ļoti strauji, bet cik strauja un ilgstoša būs šī attīstība nākotnē lielā mērā ir un būs atkarīgs no pašreizējiem skolu un augstskolu absolventiem.
Savukārt par vajadzīgajām zināšanām jau ir atbildīgi gan pilsētas skolu skolotāji un direktori, gan nevalstiskās organizācijas, Daugavpils dome un uzņēmēji – visi kopā!


Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha